Auteur Topic: eens een vraagje over leiband/tuigje  (gelezen 16638 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Offline patje

  • dikkopske
  • *****
  • Berichten: 243
  • Geslacht: Vrouw
Re:eens een vraagje over leiband/tuigje
« Reactie #15 Gepost op: juni 08, 2011, 22:53:11 pm »
corrigeren = rukje aan de leiband of es bij het nekvel nemen


ge moogt altijd es een van mijn doggen komen gebruiken en es uit  testen hoe het is om met zo'n tuigje te werken.
kan je verzekeren dat 90 kilo brute kracht je zo omvertrekt.
maar die 90 kilo heb ik redelijk goed in de hand ( buiten die ene keer dat hij geen indringers in zijn hondenbos wilde  :oops: )
tis de ouwe die moeilijker is en perfect in de hand te houden is wanneer hij een andere dominante hond ziet en dat is met een halti .  met een slip voelde hij niets !!!! en trok ons zo omver !!!! dus da nekske voelt da niet hoor
ik spreek nu enkel voor mijn doggen hé

Offline els

  • AdviesRaad
  • Racertje
  • *****
  • Berichten: 11.483
  • Geslacht: Vrouw
Re:eens een vraagje over leiband/tuigje
« Reactie #16 Gepost op: juni 09, 2011, 00:04:25 am »
Geen idee of ze het bij ons toelaten  :denk:  maar ik zie er zelf ook het nut niet van in. Ik gebruik wel tuigjes, maar niet om mee te werken. Werken = opletten = niet trekken dus geen tuigje nodig.
Tuigjes dienen bij ons dus om te fietsen, aangelijnde wandelingen...
Voor de HS hebben we nylon halfchecks voor de borders, Borus en Fifi hadden een lederen sliphalsband en lederen leiband. 't Moet gewoon vlot af en aan kunnen...

Ik corrigeer ook zelden met de leiband, ook daar heb ik nooit het nut van gesnapt. Bij Borus werkte dat averechts, hij werd er nog driftiger van en draaide zich al grommend tegen ons  :fluit:
De pinnenketting. Ik moet helaas toegeven dat we die wel gebruiken. Het is de simpelste manier om Fifi rustig te houden in gezelschap (als ze alleen is is ze perfect hanteerbaar) En dan is dat eigenlijk niet omdat we ze niet kunnen houden, dat lukt nog net, 't is dan ook maar 40 kg, maar dat is omdat ze zichzelf een flauwte trekt omdat het 'in groep zijn' haar opjut :doh: Corrigeren doen we daar zeker ook niet mee, we proberen ook te vermijden dat ze eraan snokt.

Nu zijn onze honden ook niet de perfect opgevoedde honden natuurlijk, we zijn nogal rap content  :mrgreen:


Offline Xtreme Taz

  • Grompot
  • **
  • Berichten: 23.659
  • Geslacht: Vrouw
    • Xtreme Nails
Re:eens een vraagje over leiband/tuigje
« Reactie #17 Gepost op: juni 09, 2011, 00:21:54 am »

ge moet eens een pinnenketting om je hals doen en dan eens vragen aan je partner om daar eens goed aan te rukken... eens zien of je dan nog pro pinnenketting bent. Dat dat haar (bij honden) 'het leed verzacht' geloof ik weinig van.

Waar schrijft er iemand pro pinnenketting te zijn  :denk:
http://www.bloggen.be/cairn/

The road to my heart is paved with paw prints.

 


SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal